laskominy od maryny
  • Pekárna
  • Blog
  • Recepty
  • Napsali o nás
  • E-shop
  • Kontakt

Recepty

Archiv

Štítky

borůvky brambory brusinky bábovka bílky bílá čokoláda citron cream cheese dýně fíky houby jablka jahody karamel karneval kokos kondenzované mléko maliny mandle mascarpone meruňky mák ovoce ořechy pomeranč povidla pšeničný kvásek rajčata rebarbora ricotta rohlik.cz slané koláče sýr tvaroh vanilka Velikonoce višně Vánoce zelenina červená řepa červený rybíz čokoláda švestky žitný kvásek žloutky
  • Facebook
  • Instagram
  • Mail
  • RSS
laskominy od maryny
  • Pekárna
    • Pekárna
    • Co nabízíme?
    • Svatební dorty a laskominy
  • Blog
  • Recepty
  • Napsali o nás
  • E-shop
  • Kontakt
Dorty ~ Serniky

Sernik s brusinkami na makovém korpusu

11. 2. 2014

laskominy od maryny

laskominy od maryny

laskominy od maryny

Ještě že je pořád co slavit a mohla jsem udělat (sama sobě) zas nějaký dortík. Tři oblíbené suroviny – mák, tvaroh a brusinky – spolu zafungovaly skvěle. Křehký makový korpus, na něm hutný těžký sernik/cheesecake a brusinková omáčka. Inspirace z Kwestii smaku.

Makový korpus

170 g modrého máku

50 g mandlí nebo mandlové moučky

45 g másla

1 lžička mleté skořice

1 lžíce likéru Amaretto

2 menší vajíčka

špetka soli

60 g krupicového nebo třtinového cukru

Dno dortové formy o ∅ 23 až 26 cm vyložíme pečicím papírem a celou formu z vnější strany obalíme v několika vrstvách alobalu, aby se do ní nedostala voda, protože sernik budeme péct ve vodní lázni.

Mandle pomeleme na jemno.

Mák zalijeme vodou a 30 minut jej povaříme, zcedíme, necháme dobře okapat a 2x jej pomeleme v mlýnku na maso s deskou s nejmenšími dírkami. Pokud máte mlýnek na mák, můžete jej nejdříve pomlet suchý a až následně jej povařit s trochou mléka, aby vznikla hustá kaše.

Do máku přimícháme mandle, skořici, likér a lehce prochladlé rozpuštěné máslo. Vejce rozdělíme na bílky a žloutky. K bílkům přidáme špetku soli a vyšleháme z nich sníh, za stálého šlehání k nim přidáváme po lžících cukr a žloutky jeden po druhém. Opatrně do sněhu zamícháme připravený mák.

Těsto nalijeme do připravené formy a pečeme 15 minut v troubě vyhřáté na 175°C s horkovzduchem. Po upečení necháme trochu vychladnout ve formě.

Tvarohové těsto

750 g tvarohu (v kostkách, ne ve vaničkách)

250 g mascarpone

3 lžíce bramborového škrobu

170 g moučkového cukru

semínka vanilky z půlky lusku

5 vajíček

125 ml smetany ke šlehání

230 g brusinkového džemu nebo brusinkové omáčky

Tvaroh 3x pomeleme na mlýnku na maso nebo jej můžete také posekat ve food processoru, tvaroh bude jemnější a hladší, ale nebude tak řídký, jako ten ve vaničkách.

K tvarohu přidáme mascarpone a hmotu promícháme. Krátce zašleháme cukr, škrob a vanilku, potom přidáváme za stálého šlehání při nejmenší rychlosti vejce jedno po druhém a na závěr smetanu.

Připravenou tvarohovou náplň nalijeme na lehce prochladlý korpus. Na horu naklademe lžičkou v malých rozestupech hromádky brusinkového džemu (použijeme zatím jen ⅔ džemu). Špejlí vytvoříme na povrchu serniku několik osmiček, čímž docílíme mramorování z džemu. Formu postavíme do hlubšího plechu, na plech nalijeme vařící vodu, která musí dosahovat do ½ výšky formy. Pečeme nejdříve 15 minut při teplotě 175°C bez horkovzduchu, potom snížíme teplotu na 120°C a pečeme dalších 90 minut.

Po upečení vypneme troubu, pootevřeme dvířka a sernik necháme takto chladit 15 minut. Následně jej vytáhneme z trouby, necháme vychladnout při pokojové teplotě a poté ještě 8 hodin v ledničce. Před podáváním do prohlubní, které vzniknou na povrchu serniku dáme zbývající brusinkový džem.

Print Friendly, PDF & Email
brusinkymákmascarponetvaroh

Related Posts

Cake pops čili těsto na špejli

Cake pops čili těsto na špejli

Foto by Lucie Vypadají jako lízátka, ale nejsou to lízátka. Děti z nich jsou ovšem úplně stejně nadšené! Cake pops jsou vyrobené z těsta smíchaného s krémem, obalené v bílkové polevě nebo čokoládě a ozdobené cukrovým sypáním. Poslední dobou jsou velmi módní, proslavila je Bakerella, která […]

Print Friendly, PDF & Email
Oreo cupcakes

Oreo cupcakes

Blíží se mezinárodní den dětí a tady je jeden tip na laskominu, která jim určitě při této příležitosti udělá radost. Kakaovo-ořechové cupcakes se sušenkami Oreo a krém z mascarpone, šlehačky a opět sušenek Oreo. Těsto je hodně kakaové, takové hutné a vlhké (trochu připomíná brownies), […]

Print Friendly, PDF & Email
Čokoládová Nemesis

Čokoládová Nemesis

Sen každého čokoholika! Pouze čokoláda, vejce a máslo vytvoří vláčný, vlhký a hutný dezert, u kterého si budete přát, ať se najde v žaludku místo ještě na druhý kousek 🙂 Originální Chocolate Nemesis si můžete dát v londýnském River Café, tento recept je z Moich […]

Print Friendly, PDF & Email

Gianduia dort
Pšeničný chléb se sýrem Gran Moravia

14 komentáře k “Sernik s brusinkami na makovém korpusu”

  • Anonymní napsal:
    11. 12. 2017 (20:20)

    Dobrý den, děkuji za velmi rychlou odpověď zkusím to s piškoty a pošlu i fotku, pokud mi to "nesežerou" dřív než to vůbec stihnu:). Ještě jednou děkuji.Jana

    Pro vložení odpovědi na komentář se musíte přihlásit
  • Anonymní napsal:
    10. 12. 2017 (19:26)

    Dobrý den,
    Vaše stránky a celá práce jsou úžasné, chci se zeptat mohu nahradit mandle tím, že místo nich, přidám více máku? Nebo to můžu udělat stejně podle receptu,ale s tím, že je vynechám, rodina je alergická na všechny ořechy i mandle. Děkuji.
    Jana

    Pro vložení odpovědi na komentář se musíte přihlásit
    • Maryna napsal:
      11. 12. 2017 (17:47)

      Dobrý den, obávám se, že bez mandlí jen s mákem to bude moc hutné. Tak tam zkuste namlet třeba piškoty místo nich.

      Pro vložení odpovědi na komentář se musíte přihlásit
  • Unknown napsal:
    14. 4. 2017 (15:17)

    Děkuji za vynikající recept, celá rodina byla unešená! Myslím, že se mi snad povedl takový, jaký má podle receptu být, jen ten makový korpus se mi zdál rozsýpavý a hodně mi zvlhnul… no takže zkrátka drobil se a přitom byl nasáklý 🙂 Jak má vypadat správně, prosím?

    Pro vložení odpovědi na komentář se musíte přihlásit
    • Maryna napsal:
      15. 4. 2017 (06:29)

      Je vláčný a hodně křehký, ale drobit by se neměl.

      Pro vložení odpovědi na komentář se musíte přihlásit
  • Anonymní napsal:
    5. 3. 2014 (11:55)

    V pátek se na něho chystám, přítel miluje mák a cheesecake, tedy ideální kombinace. Jen se zeptám, tu smetanu do tvarohu na konec vmícháte tekutou nebo ušlehanou? díky moc. Tereza

    Pro vložení odpovědi na komentář se musíte přihlásit
    • Maryna napsal:
      6. 3. 2014 (07:11)

      Smetanu přidat nevyšlehanou. Snad bude chutnat.

      Pro vložení odpovědi na komentář se musíte přihlásit
    • Anonymní napsal:
      6. 3. 2014 (11:16)

      Díky moc, doufám v to 🙂 Tereza

      Pro vložení odpovědi na komentář se musíte přihlásit
  • M.A.R.K.I napsal:
    15. 2. 2014 (15:41)

    Mňam, úplně se mi sbíhají sliny !!!!! Marki

    Pro vložení odpovědi na komentář se musíte přihlásit
  • Madla napsal:
    15. 2. 2014 (12:07)

    Panečku, to je hotové umělecké dílo! Zírám a asi vím, co si za měsíc upeču k narozeninám zase já. Bezlepkově to půjde krásně, jen nemám brusinky, takže asi vyměním za višně. Ale teda, vypadá úžasně a ještě lépe určitě chutná!

    Pro vložení odpovědi na komentář se musíte přihlásit
    • Maryna napsal:
      16. 2. 2014 (12:58)

      Višně budou taky cajk 🙂

      Pro vložení odpovědi na komentář se musíte přihlásit
  • Anonymní napsal:
    12. 2. 2014 (19:32)

    To je bomba, díky za recept, brusinky, to je moje. Jindra

    Pro vložení odpovědi na komentář se musíte přihlásit
  • Arion napsal:
    11. 2. 2014 (17:14)

    Neprozřetelně jsem slíbila upéct k narozeninám cheesecake. Neměla jsem jasnou představu, tak sem si řekla: Jdu buď na Moje Wypieki, nebo k Maryně a trochu se inspiruji. Začla jsem tebou a -díky bohu za to!! Rozkliknu stránku a on na mě kouká – vím, že už další hledání nebude. Tenhle je naprosto geniální, přesně to, co hledám. Jen přemýšlím, co myslíš: šlo by dát plnotučný ve vaničkách a třeba přidat vejce? Půl kila takového mi totiž hačá v lednici a tak nějak jsem si představovala, že bych ho použila. A ten mák…ten prostě je 🙂 Budeme mít kalcia až do dubna 😉

    Pro vložení odpovědi na komentář se musíte přihlásit
    • Maryna napsal:
      11. 2. 2014 (17:28)

      Může to být i z něj, vajíčko už bych nepřidávala, možná ještě trochu bramborového škrobu. Rozhodně bych do tohoto tvarohu jen všechno zamíchala, co nejméně jej šlehat.

      Pro vložení odpovědi na komentář se musíte přihlásit

Komentáře smí přidávat pouze přihlášení uživatelé.

Nejnovější příspěvky

  • Praliné tartaletky s karamelem
  • Praliné a praliné pasta
  • Ovesné sušenky s čokoládou
  • Jablečné taštičky z filo těsta
  • Mrkvovo-pomerančová bábovka

Nejnovější komentáře

  • Maryna: Svatojakubský koláč (rychlejší verze)
  • Eva: Svatojakubský koláč (rychlejší verze)
  • Maryna: Panettone
  • Maryna: Tříkrálový koláč
  • Diana: Tříkrálový koláč

Štítky

borůvky brambory brusinky bábovka bílky bílá čokoláda citron cream cheese dýně fíky houby jablka jahody karamel karneval kokos kondenzované mléko maliny mandle mascarpone meruňky mák ovoce ořechy pomeranč povidla pšeničný kvásek rajčata rebarbora ricotta rohlik.cz slané koláče sýr tvaroh vanilka Velikonoce višně Vánoce zelenina červená řepa červený rybíz čokoláda švestky žitný kvásek žloutky

Líbí se ti recepty? Využíváš je? Jsi rád, že tě neobtěžují reklamy? Přispěj, prosím, na provoz blogu.

Všeobecné obchodní podmínky

GDPR | Privacy Policy
laskominy od maryny © 2020