pátek 25. března 2016

Cookie popsNějak při tom provozování obchodu nestíhám blog, tak tu těch receptů teď moc nepřibývá. Když už upeču něco nového, tak to většinou nestihnu vyfotit a pokud to vyfotím, tak se nejsem schopná dokopat k sepsání receptu :-) Každopádně napravuji lenošení a máte tu jeden velmi rychlý a jednoduchý recept na sušenky pro malé koledníky.

A pokud Vám to moje blogové flákání nepřijde tak hrozné a stále jej rádi čtete, tak mi můžete poslat hlas v anketě Aperol spritz food blog roku.Suroviny
140 g hladké mouky nebo na křehké pečivo
100 g změklého másla
20 g moučkového cukru
10 g vanilkového cukru
linecká nebo meruňková marmeláda
cca 16 špejlí


Všechny přísady zpracujeme na vále na hladké těsto, vytvoříme z něj kouli, tu zabalíme do potravinářské fólie a necháme minimálně hodinu, ale klidně i celou noc, ztuhnout v lednici.

Vychlazené těsto rozválíme na plát silný 4 mm a vykrajujeme z něj formičkou vajíčka, v polovině vajíček vykrojíme uprostřed malou formičkou kuřátko. Plná vajíčka rozložíme na plech vyložený pečicím papírem. Na každé položíme kus špejle (zkraťte si je nůžkami na potřebnou délku) tak, aby její konec dosahoval do středu vajíčka a lehce ji zatlačíme do těsta. Na každé vajíčko dáme do středu trošinku linecké nebo meruňkové marmelády a přikryjeme horním vajíčkem s kuřátkem a lehce na okraji přimáčkneme.

Pečeme v troubě předehřáté na 180°C cca 10 minut. Po upečení necháme vychladnout na plechu.


2 komentáře:

M.A.R.K.I řekl(a)...

Marynko, přeji ti krásné Velikonoce !!!! Marki

PS: Ty "cookie pops" vypadají úžasně !!!!

marca řekl(a)...

To je geniální, peče se už "hotové.