pondělí 30. září 2013

Pomazánka z červené řepy a cizrny

laskominyodmaryny

laskominyodmaryny

laskominyodmaryny
Světlejší pomazánka je s majonézou
"Mám upečenou červenou řepu a uvařenou cizrnu. Co s tím? Jo a musí to být rychlé a jednoduché" – s takovým dotazem se na mě obrátila kamarádka Jola. Tak vznikla tahle pomazánka. No, a protože pečenou červenou řepu miluji, tak jsem ji hned také vyzkoušela. Na rozdíl od Joly jsem si práci trochu ulehčila a použila cizrnu z plechovky. No a při pohledu na pomazánku a pozůstatky červené řepy v kuchyni mi už hlavou běžela jen písnička Život je tak růžovej... :-)

Suroviny
4 menší červené řepy
240 g uvařené cizrny (1 plechovka)
1 až 2 stroužky česneku
mletý kmín (může být i římský)
sůl
pepř
majonéza


Červenou řepu dobře odrhneme ve vodě kartáčkem, položíme ji na alobal, lehce zakápneme olivovým olejem, posolíme a alobal zabalíme. Takto si připravíme všechny čtyři řepy. Pečeme 1 až 1½ hodiny v troubě vyhřáté na 180°C až 200°C. Po upečení necháme řepu úplně vychladnout zabalenou v alobalu. Upečená řepa vydrží několik dnů, můžete si ji tedy upéct předem, já ji obvykle přihazuji do trouby, kdykoli peču něco jiného.

Vychladlou červenou řepu oloupeme a rozkrájíme ji na menší kousky, přidáme k ní cizrnu (bez nálevu) a rozmixujeme ji. Dochutíme rozetřeným česnekem, kmínem, solí a pepřem, případně majonézou.

Pomazánka byla výborná na tmavém chlebu s troškou kozího sýra a pažitkou.4 komentáře:

Martina F řekl(a)...

Výborně, děkuji za tip na dnešní večeři. :-)

Maryna řekl(a)...

Snad bude chutnat .

Madla řekl(a)...

Mňam, cizrnu mám uvařenou, řepu v lednici, tak ji asi zítra spáchám. Červenou řepu i cizrnu totiž miluju!

Maryna řekl(a)...

Ty naše stejné chutě! :-)