Vybraný příspěvek

Pečeme i v době koronaviru

Stále peču, zatím jsem zavřít nemusela. Chodí Vás ovšem míň a především pro rezervace, tak upravuji otevírací hodiny od příštího týdne...

neděle 22. listopadu 2015

Ciambelline al vino

Blog teď trochu stagnuje, za což se moc omlouvám, ale nějak není čas na vymýšlení nových receptů a hlavně na jejich focení. Tento týden jsem si ovšem trochu užívala a vyrazila jsem hned na dvě akce spojené s vínem. V pondělí jsem navštívila Orange Wine Festival ve Vídni a včera Duel vín v Hustopečích. Obě moc povedené, i když pro mne osobně byla zajímavější oranžová vína. Festival pořádají Slovinci a tak tam byla zastoupena přírodní vína především z jižní Evropy. Příjemné bylo, že zde bylo i hodně stánků s delikatesami – sušené šunky, sýry, lanýže, tatarák...
Aby v tom nebyl náš osvědčený provijanťák sám, přispěla jsem taky na obě akce nějakou Laskominkou. Upekla jsem sušenky z vína a anýzovky, jejichž domovinou je Frascati. Sušenky se namáčejí ve víně, tím změknou a pěkně se v nich rozvoní anýz. K vínu ideální! Recept je z nádherné kuchařky Roma in cucina.

Suroviny
160 g hladké mouky
50 g moučkového cukru
½ lžičky jedlé sody
špetka soli
60 ml červeného likérového vína (použila jsem Marsalu)
60 ml slunečnicového oleje
4 ml anýzového likéru 
krystalový cukr na posypání

Mouku smícháme s cukrem, sodou a solí. Přidáme tekuté suroviny a vypracujeme lehce lepkavé, nepříliš tuhé, těsto. Zabalíme ho do potravinářské fólie a necháme minimálně hodinu odležet v ledničce.

Z odleženého těsta vytvoříme váleček, který nakrájíme na 18 stejně velkých dílů. Z každého dílku ušouláme váleček, který spojíme v kroužek o velikosti šálku na kávu. Povrch kroužku potřeme vodou a namočíme ho v krystalovém cukru. Klademe v nevelkých rozestupech na plech vyložený pečicím papírem. Pečeme 20 minut v troubě vyhřáté na 160°C s ventilátorem.

Costadila, Itálie
Ricotta s lanýžem obarvená sépiovou barvou

Aci Urbajs, Slovinsko
Telecí s ricottou, granátovým jablkem a polníčkem
Girotondo 2013, Panevino, Sardínie


Slovinský tatarák
Schroedingers cat 2014, Quantum, Rakousko
Atimo 2013, Slovinsko

Žádné komentáře: