neděle 30. srpna 2015

Marcipánové muffiny se švestkami
Včera jsme si vyšli na výlet z Borače podél Svratky do Chlébského. Naštěstí nás cestou na kole předjel pan majitel doubravnického minipivovaru a pozval nás na návštěvu. Prohlídce pivovaru a hlavně možnosti natočit si sami pivo z ležáckých tanků se nedalo odolat :-) Zvlášť žitný ležák, který byl ještě mladý, ležákoval zatím jen 14 dnů, byl skvělý. Myslím, že verze BMW VII bude skvělá. Před výstupem do Křížovic jsme se ještě posilnili v doubravnické hospodě U Sedláčků kancem na víně a hurá do kopce na kávu do Galerie z ruky a potom různými polňačkami až do Chlébského.
Ze sladké svačinky se cestou nečekaně staly narozeninové muffiny, tak jsme ten výlet měli i s oslavou :-).

Suroviny na 8 muffinů
125 g změklého másla
80 g třtinového cukru
150 g marcipánu
3 vejce
4 lžíce mléka
3 lžíce portského vína
250 g hladké mouky
½ lžičky prášku do pečiva
16 menších švestek
8 velkých samonosných košíčků ∅ 6 cm

Marcipán nakrájíme na kostky. Švestky omyjeme, rozkrojíme na půlky a zbavíme pecek.

Máslo utřeme s cukrem do pěny, postupně do něj vetřeme kostky marcipánu, následně vejce jedno po druhém, dokud se to předchozí dobře nezapracuje. Na závěr mléko, portské a prosátou mouku s práškem do pečiva.

Těsto rovnoměrně rozdělíme do košíčků, na povrchu vyrovnáme a do každého zatlačíme, jen tak do poloviny, čtyři půlky švestek.

Pečeme 30 minut v troubě vyhřáté na 160°C s ventilátorem.Kostel Povýšení sv. Kříže v Doubravníku
Pivovar Doubravník
Pivovar Doubravník

Kostel Povýšení sv. Kříže v Doubravníku
Nad Skoroticemi


Svratka v Nedvědici

4 komentáře:

Gabča řekl(a)...

Dobrý večer Mary.
Včera jsem zkoušela Vaše muffiny, dnes po obědě už po nich nebylo ani památky, pouze jeden prázdný papírový košíček:). Meruňkové knedlíky s marcipánem taky neměly chybu a ostatní recepty co jsem zkoušela jakbysmet. Jste báječná kuchařka, která má nádherný blog, velmi ráda se k Vám vracím a musím říct, že jste mě ještě nikdy nezklamala. V kuchyni právě kyne trhací buchta. Děkuji Gábina

Maryna řekl(a)...

Milá Gábino, moc děkuji.

Unknown řekl(a)...

Dobrý den, smím vědět, jaký používáte do pečení marcipán? Dříve jsem pracovně jezdila do Odense a vozila si odtud jejich marcipán, teď už se tam s dětmi asi dlouho nepodívám, tak hledám vhodnou alternativu. Děkuji předem za tip.

Maryna řekl(a)...

Kupuji většinou marcipán v cukrárně.