Vybraný příspěvek

Pečeme i v době koronaviru

Stále peču, zatím jsem zavřít nemusela. Chodí Vás ovšem míň a především pro rezervace, tak upravuji otevírací hodiny od příštího týdne...

středa 26. února 2014

Ananasové cupcakes

laskominy od maryny

laskominy od maryny

laskominy od maryny

Na nedělní dětskou oslavu jsem vymýšlela něco svěžího a ovocného. Vznikly tyhle cupcakes z ananasovo-piškotového těsta s marmeládou a kokosovým krémem. Pro děti je můžete dozdobit mléčnou čokoládou, dospělí asi víc ocení hořkou.

Suroviny na 10 cupcakes
160 g ananasu (konzervovaný nebo čerstvý)
2 vejce
65 g krupicového cukru
špetka soli
1 lžička citronové šťávy
120 g hladké mouky
1 lžička jedlé sody

10 papírových košíčků na muffiny o ∅ 5 cm
100 g kyselé marmelády (višňové, červenorybízové)

Konzervovaný ananas necháme okapat a poté jej rozmixujeme na pyré. Mouku prosejeme se sodou. Vejce rozdělíme na bílky a žloutky. K bílkům přidáme špetku soli a vyšleháme z nich pevný sníh, po lžících do něj zašleháme cukr a následně žloutky jeden po druhém. Stěrkou do této směsi opatrně zamícháme mouku a ananasové pyré. Košíčky na muffiny naplníme těstem tak, aby dosahovalo jen pár milimetrů pod jejich okraj, na povrchu těsto uhladíme do roviny. Pečeme 15 minut v troubě vyhřáté na 180°C s horkovzduchem. Po upečení necháme cupcakes částečně vychladnout a potřeme je tenkou vrstvou marmelády.

Kokosový krém
100 g másla
50 g moučkového cukru
300 g termizovaného smetanového sýra (Philadelphia, Fénix)
40 g mletého kokosu
10 malých kousků ananasu
10 plátků sušeného kokosu
20 g hořké čokolády

Máslo s cukrem utřeme do pěny (třeme asi 10 minut), přidáme sýr a kokos a třeme dalších 5 minut. Z krému vytvoříme špachtlí na každém košíčku nízký kužel. Čokoládu rozpustíme ve vodní lázni a tenkou kulatou špičkou s ní postříkáme krém. Do vrcholu kužele zapíchneme kousek ananasu a plátek kokosu.2 komentáře:

Ma jolie cuisine řekl(a)...

Vypadají VELMI lákavě :)

Madla řekl(a)...

Jojo muffiny a děti, to se vzájemně přitahuje :-) I já bych si dala líbit takovýhle roztomilý cupcakes :-)