úterý 23. července 2013

Smažené cuketové květy

laskominyodmaryny

laskominyodmaryny

laskominyodmaryny

laskominyodmaryny

Smažené cuketové květy jsou oblíbený italský předkrm. Jsou voňavé a lehoučké. Před smažením se mohou i plnit mozzarellou, ricottou, šunkou. Já je vyzkoušela jen tak bez ničeho, jen rychle namočit v těstíčku a usmažit. Recept na těstíčko je z knihy Tisíc dnů v Toskánsku od Marlene de Blasi, autorka místo vína uvádí pivo, ale můžete také použít minerální vodu. Důležité je, aby byly květy co nejčerstvější! Joli, moc děkuji za nečekanou lahodnou dodávku :-)

Suroviny
květy cukety, lichořeřišnice...
80 g hladké mouky
150 ml bílého vína
40 ml studené vody
lžička soli
1 kostka ledu

rozprašovač s teplou vodou s rozmíchanou mořskou solí

Mouku smícháme s bílým vínem, vodou a solí, těsto dobře rozmícháme, aby v něm nebyly hrudky a necháme je hodinu odstát. Po hodině do něj přimícháme kostku ledu a necháme odstát ještě ½ hodiny. Vzniklé těstíčko by mělo být o něco hustší než palačinkové, musí se udržet na květech. Pokud by bylo moc hutné, přidejte trochu studené vody, do příliš řídkého zamíchejte trochu mouky.

Květy omyjeme, osušíme a zbavíme pestíků.

V menším kastrolku rozehřejeme olej (slunečnicový, olivový), musí ho být vyšší vrstva, aby v něm květy mohly plavat. Můžete použít i fritézu. Květy namáčíme z obou stran v těstíčku, přebytečné těstíčko oklepeme a smažíme po každé straně cca půl minuty. S květy manipulujte opatrně, aby se nepolámaly, nejlépe je obracejte a vytahujte děrovanou lžící. Usmažené květy necháme okapat na papírové utěrce nebo na roštu. Ihned po vytažení z oleje je postříkáme slanou vodou.

Podávejte je ihned po usmažení, to jsou nejlepší.5 komentářů:

Kaya řekl(a)...

No jo, jenže kde je sehnat :D Z nouze jsem si chtěla cuketu vysadit na balkóně, ale nějak jsem to prošvihla :D

Maryna řekl(a)...

Loni jsem je viděla prodávat v Makru, letos jsem tam nebyla, tak nevím. Možná se zeptat na trhu. Já loni chodila po Zelňáku a všech se ptala na rebarboru. Loni nic a letos ji měli pomalu všichni. Stejné to bylo s máslovou dýní :-)

Cucinare con Amore řekl(a)...

Booože tohle je prostě best...závidím!:)

Unknown řekl(a)...

Sama bych si asi nedělala, připadá mi to moc pracné :D, ale nepohrdla bych :D.

Anonymní řekl(a)...

Loni jsem je v Brně kupovala z Farmy Ráječek - prodávají zeleninové bedýnky a v létě nabízeli i cuketové květy.